Cime 2 kvartál 2024

Dálnice D3 na Českobudějovicku je po ranní uzavírce znovu průjezdná

Chotýčany (Českobudějovicko) 12. června (ČTK) - Dálnice D3, kde u Chotýčan na Českobudějovicku staví Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odpočívadlo, je po ranní úplné uzavírce znovu průjezdná. Práce podle mluvčího jihočeského ŘSD Adama Kolouška pokračují podle plánu, provoz dálnice je svedený do pravé části, jezdí se v obou směrech vždy jedním pruhem. Omezení se týká úseku mezi 117. a 125. kilometrem.

"Uzavřený je pravý pás dálnice, což je směr na České Budějovice, doprava je svedená do jednoho a jednoho pruhu na levé straně," řekl Koloušek.

Úplná ranní uzavírka byla naplánována na dobu mezi 04:30 a 08:00. Částečné omezení platí od pátku a potrvá do pondělního odpoledne. Policie v souvislosti s tím, žádné problémy v dopravě nezaznamenala.

Oboustranné odpočívadlo Chotýčany na dálnici D3 poblíž Českých Budějovic staví ŘSD od února. Bude tam 80 míst pro kamiony, 90 pro osobní auta, osm pro autobusy a deset pro karavany a auta s přívěsem. Stavba za 432 milionů korun bez DPH bude hotová v srpnu 2023.

Na obou stranách odpočívadla budou i dětská hřiště a odpočinkové zóny, vznikne také čerpací stanice. Bude to druhé odpočívadlo na 70 kilometrů dlouhém úseku D3. Na každé straně odpočívadla se také počítá s kontrolním stanovištěm policie. Už dříve vybralo ŘSD společnost MOL Česká republika, která bude na odpočívadle provozovat čerpací stanice 20 let. Společnost ročně zaplatí nájem zhruba pět milionů korun za stanici ve směru na České Budějovice a zhruba 4,8 milionu za stanici v opačném směru.