Komatsu potřebuju bagr

Dálnice D1 na Brněnsku se v noci ze soboty na neděli uzavře

Brno 16. dubna (ČTK) - Dálnice D1 bude mezi 168. a 178. kilometrem na Brněnsku od sobotních 19:00 do nedělních 9:00 zcela uzavřená kvůli demolici tří nadjezdů. Řidiči pojedou po objížďce po souběžné silnici druhé třídy. V sobotu a v neděli přes den se bude kvůli souvisejícím pracím jezdit v omezeném režimu. Stejná uzavírka se chystá i na první květnový víkend, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

"Vzhledem k demolici také postavíme provizorní nadjezd, který spojí Domašov a Javůrek," uvedl Studecký. V květnu je potřeba zdemolovat další dva nadjezdy kvůli tomu, aby se dálnice mohla rozšířit. Poté začne modernizace středního dělicího pásu.

Rekonstrukce celého úseku má trvat do září příštího roku, cena je 1,7 miliardy korun. Poslední dva roky už byl povrch dálnice značně poničený obzvláště v pravém pruhu a řada řidičů se raději uchylovala k jízdě v levém pruhu. Na konci příštího roku by také měla být po téměř deseti letech dokončena rekonstrukce v délce 161 kilometrů mezi Prahou a Brnem.