Cime 3 kvartal 2024

Dachser bude mít v Č. Budějovicích nové prostory, 7000 metrů čtverečních

České Budějovice 20. října (ČTK) - Logistická firma Dachser bude mít nové prostory ve vznikajícím průmyslovém parku v komerční zóně Světlík na okraji Českých Budějovic. Zaberou 7000 metrů čtverečních. Dachser podepsala smlouvu s developerskou společnosti VGP, jež technologický park staví. Prostory chce Dachser zkolaudovat příští rok na jaře. ČTK to dnes řekla Tereza Štosová z PR agentury.

Pobočka Dachseru je v Českých Budějovicích od roku 2006. Nová budova ve VGP parku nabídne asi 7000 paletových míst. Část prostor bude upravená pro krátkodobé skladování nebezpečného zboží, klasifikovaného podle Evropské dohody o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí. Budova zahrne i 14 nakládacích ramp.

"Nové prostory nám umožní komfortní a kvalitní odbavení zásilek a rychlejší odbavení na rampách. Pro zaměstnance připravujeme moderní kancelářské prostory i příjemné denní odpočinkové místnosti a zázemí pro skladové operátory," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Dachser Czech Republic Jan Pihar.

Český Dachser působí v logistice a zasilatelství od roku 1992. Po ČR má přes 60.500 metrů čtverečních ploch, v osmi pobočkách zaměstnává 570 lidí. Patří do koncernu Dachser se sídlem v německém Kemptenu, jenž zaměstnává 30.800 lidí, loni přepravil 78,6 milionu zásilek a měl konsolidovaný čistý obrat 5,6 miliardy eur (asi 142,8 miliardy Kč).

Technologický park s rozlohou 37 hektarů a víc než 126.000 metry čtverečními pronajímatelných ploch se v Českých Budějovicích staví od jara. Projekt firmy VGP nabídne pronájmy ploch pro logistiku nebo lehkou výrobu. V areálu poblíž dálnice D3 bude sedm budov i odstavné parkoviště pro kamiony.

Společnost VGP neuvedla, jaké jsou náklady na stavbu parku. Areál bude napojený na horkovod budějovické teplárny, což podle VGP sníží možné emise.

Developerská společnost VGP staví business parky. Vznikla v roce 1998, zaměstnává přes 300 lidí. K letošnímu červnu dosáhla hrubá hodnota aktiv skupiny VGP 4,48 miliardy eur (asi 114,2 miliardy Kč).