husqvarna

D1 u Humpolce bude v noci na neděli uzavřena kvůli demolici mostů

Jihlava 5. dubna (ČTK) - Dálnice D1 bude v noci ze soboty na neděli uzavřena od Humpolce na 90. kilometru po 112. kilometr u Jihlavy. Dělníci tam budou bourat dva dálniční nadjezdy. Uzavírka je naplánovaná na 14 hodin. Auta budou dálnici objíždět od sobotních 19:00 do 09:00 v neděli, jezdit budou přes Havlíčkův Brod a Humpolec. ČTK to dnes sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

"Pro úplnou uzavírku byla vybraná noc ze soboty na neděli z důvodu velmi nízkých dopravních intenzit," uvedl mluvčí.

Stavaři budou bourat nadjezdy na 92. a 104. kilometru D1, tedy v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde začaly dvouleté opravy dálnice letos v polovině března. Nadjezdy přestaly vyhovovat kvůli rozšiřování dálnice. Přípravy na jejich demolici v sobotu začnou hodinu po poledni a v neděli po zprůjezdnění dálnice budou pracovníci ještě akce dokončovat.

Během úplné uzavírky budou auta dálnici v obou směrech objíždět po silnicích I/34 a I/38 přes Humpolec a Havlíčkův Brod.

Zakázku na opravy 13,6 kilometru dálnice Humpolec - Větrný Jeníkov od ŘSD dostalo sdružení tvořené italskou firmou Toto Costruzioni Generali, kazašské SP Sine Midas Stroy a české stavební společnosti Geosan Group. Jde o práce v hodnotě 1,7 miliardy korun. Stavbu chtělo ŘSD zahájit už vloni, ale jde o jeden z úseků D1, u něhož napadly stavební povolení rozkladem Děti Země.

D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou byla kvůli modernizaci rozdělena na 21 úseků. Od roku 2013 byly dokončeny opravy devíti z nich. Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem je z rekonstruovaných částí D1 nejdelší.