Komatsu potřebu bagr

Cyklostezka mezi Kolínem a Kutnou Horou by se mohla začít stavět v roce 2024

Praha 17. října (ČTK) - Cyklostezka mezi Kolínem a Kutnou Horou by se mohla začít stavět v roce 2024. Středočeský kraj, který stezku postaví, vybral minulý týden projektanta, bude jím společnost Sudop Praha. Výstavba zhruba desetikilometrové cyklostezky vyjde zhruba na 50 milionů korun, kraj plánuje využít na investici evropské dotace. ČTK to řekl Josef Holek z krajského úřadu.

Cyklostezka má vést z kolínské Plynárenské ulice přes Polepy, Červené Pečky směrem na Kaňk a Kutnou Horu. Bude součástí evropské cyklistické trasy EuroVelo 4 (EV4). V některých částech nechá kraj nové úseky dostavět, v některých plánuje přestavět chodník na smíšenou cyklostezku, na části trasy doplní označení na silnicích. Součástí prací by měla být i rekonstrukce a výstavba lávky přes Nebovidský potok a potok Polepka.

V Červených Pečkách trasa cyklisty dovede ke kostelu Narození Panny Marie a lomu, který je přírodní památkou. "V rámci výstavby bude řešeno i napojení na možné turistické a místní cíle, vlakové nádraží a zázemí pro cyklisty, například odpočívadla a cyklostojany," řekl Holek.

Kraj plánoval výstavbu cyklostezky několik let, přípravy komplikovalo vykoupení dvou soukromých pozemků.