Komatsu potřebu bagr

CTP rozšiřuje svůj areál v Brně-Líšni na dvojnásobek, pozemky koupil od Zetoru

Brno 19. ledna (ČTK) - Developerská společnost CTP rozšířila svůj areál v brněnské Líšni téměř na dvojnásobek. Od společnosti Zetor Tractors, které areál původně patřil, odkoupila dalších 69.000 čtverečních metrů pronajímatelné plochy, celý areál tak bude po dokončení mít 150.000 čtverečních metrů. Developer o tom informoval v tiskové zprávě.

"Se společností Zetor spolupracujeme již tři roky a tato transakce je významným milníkem v projektu vybudovat v Brně další moderní městský obchodní park – navíc v lokalitě, které nyní navracíme její využitelnost. Pozemky jsme odkoupili, ale Zetor je bude na základě nájemní smlouvy nadále využívat," uvedl David Chládek, ředitel CTP pro Českou republiku.

Dosud firma CTP vlastnila 75.000 čtverečních metrů v areálu, který je takzvaným brownfieldem, tedy nevyužívanou a zanedbanou průmyslovou plochou. S jeho revitalizací začala v roce 2019, kompletně dokončený by měl být na přelomu let 2024 a 2025.

Areál CTPark Brno Líšeň je určený pro obchody působící na internetu, lehkou průmyslovou výrobu, městskou logistiku i pro maloobchod a výzkum a vývoj. Všechny vybudované haly mají mít certifikaci pro ekologicky udržitelné stavby. V areálu bude vybudován systém pro zadržení dešťové vody i pro opětovné využívání takzvané šedé vody, developer plánuje i využití solární energie. Součástí parku budou nabíjecí stanice pro elektromobily.

V dosud dokončených halách sídlí například internetový obchod s potravinami Rohlík.cz, řetězec Albert, prodejce sportovní výživy Aktin, velkoobchod s fotovoltaikou Krannich Solar nebo výrobce speciálních elektrických strojů a pohonů pro letecký, automobilový nebo energetický průmysl Moog Brno.

Společnost CTP uvádí, že na trhu s průmyslovými a logistickými nemovitostmi v Česku má podíl 40 procent, letos plánuje překonat rekord z loňska, kdy měla ve výstavbě 437.000 čtverečních metrů ploch po celém Česku.

Skupinu CTP Group založil Nizozemec Remon Voss v roce 1998 v České republice. Před pěti lety CTP vstoupila na další trhy v regionu. Kromě Česka působí na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Polsku, Maďarsku a Rakousku. Specializuje se na stavbu průmyslových a logistických nemovitostí.