husqvarna

Colliers zprostředkoval významnou dohodu o výstavbě nové haly pro 700 pracovníků v automobilovém průmyslu u Plzně

Součástí dohody je výpočet uhlíkové stopy projektu od začátku výstavby, což dokazuje závazek podniku dbát na zásady ochrany životního prostředí

PRAHA, 23. SRPNA, 2022 -  Nové prostory o velikosti celkem 36 400 m2 vybuduje developerská společnost Panattoni na míru pro společnost Shape Corporation. Americká společnost plánuje přesunout svůj provoz ze současných prostor na Borských polích a rozšířit výrobu deformačních zón. Začátek výroby je plánován na první polovinu roku 2023 a v plném provozu bude v Nýřanech pracovat až 700 zaměstnanců.

Areál Panattoni Park Pilsen West II se nachází v Nýřanech na území brownfieldu po bývalých černouhlených dolech. Nová moderní hala bude splňovat přísné požadavku v rámci ekologické certifikace BREEAM. Od začátku výstavby se počítá uhlíková stopa, aby investor mohl minimalizovat dopady na klimatické změny.

Transakci zprostředkovala poradenská společnost Colliers International. „Transakce patřila za první pololetí mezi největší na českém trhu. Shape se stane prvním nájemcem nově vznikajícího průmyslového parku Panattoni Park Pilsen West II. Jednalo se o velmi technicky náročný projekt, vzhledem ke specifickým požadavkům Shape, na kterém obě strany pracovaly více než rok. Bylo důležité důkladně vyřešit všechny detaily těchto výrobních prostor,“ říká Lucie Strýčková, Associate z Oddělení průmyslových pronájmů společnosti Colliers.

Velmi nás těší, že se prvním nájemcem v Panattoni Park Pilsen West II stala právě společnost Shape, která je už roky dobrým a stabilním zaměstnavatelem na Plzeňsku. Automobilový průmysl prochází revolucí, některé disciplíny však zůstanou stále aktuální i po konci spalovacích motorů. Jednou z nich je bezpochyby bezpečnost pasažérů. Pevně věřím, že nová hala nabídne ideální prostory pro výrobu a další růst celé společnosti,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

  • Konec    -