Cime 3 kvartal 2024

Colliers uspěl s kancelářemi pro Mercedes-Benz Česká republika

Ocenění za nejlepší interiérový design získala společnost Colliers za moderní kanceláře společnosti Mercedes-Benz Česká republika, které zrealizovala v budově Anděl 17 na Praze 5. Hlavní aktéři projektu převzali ocenění na realitním galavečeru ThePrime Real Estate Gala, který ocenil mimořádné počiny na českém developerském a realitním trhu. Odborná porota kladla u projektů interiérového designu důraz zejména na aspekty jako jsou flexibilita, ergonomie a funkcionalita či soulad s ESG. Významnou roli hrála i kvalita realizačního týmu.

Hvězdný koncept automobilového designu

Hlavním cílem projektu bylo vytvořit pro Mercedes-Benz Česká republika moderní kanceláře, které by odrážely identitu této prémiové značky a zároveň zaměstnancům poskytly funkční zázemí podporující nové trendy hybridní práce a firemní kultury. Designéři Colliers pod vedením architektky Kateřiny Štenclové připravili koncepci vycházející ze interiérového designu koncernu Mercedes. Elegantní tvary rezonují s luxusními prvky a moderními materiály, podobně jako to nalezneme ve vozech značky Mercedes-Benz.

Hi-tech prostředí pak zjemňuje hojně využitá zeleň včetně stabilizovaného mechu na stěnách a dřevěných lamelách. „Velmi důležitý byl koncept světla. Hráli jsme si s LED světly na stropech a stěnách, vybrané plochy jsme zvýraznili závěsnými designovými světly. Součástí designu je lacobelová podsvícená stěna s výřezy hvězd Mercedes, které mohou měnit intenzitu či barevnost světla,“ popisuje architektka Kateřina Štenclová.

Prostory kanceláří jsou členěny v souladu s nejnovějšími trendy pracovního prostředí. Vedle pracovní zóny, v níž mohou zaměstnanci pracovat u výškově stavitelných pracovních stolů, mají k dispozici dnes oblíbené telefonní boxy či se setkávají a pracují v neformálních zónách s barovými stoly, nechybí ani zasedací místnosti pro hybridní práci a zázemí pro odpočinek a neformální setkávání.

Týmová spolupráce zárukou úspěchu

„Úspěšný projekt je ukázkou perfektní spolupráce hned několika oddělení Colliers. Kromě vyhledání vhodného prostoru a vyjednání podmínek pronájmu experti Colliers navrhli i design a řídili celou realizaci, vše během pouhých šesti měsíců. Zásluhu na perfektním výsledku má zejména trojice kolegů, Nikola Šašková, Kateřina Štenclová a David Arneil,“ říká Jana Vlková, ředitelka oddělení Workplace Advisory a Office Agency ve společnosti Colliers. Poděkování za vynikající spolupráci pak patří i týmu správce nemovitostí Whitestar Real Estate, generálního dodavatele MTMCO, dodavatele truhlářských výrobků PBW Interiors a samotné společnosti Mercedes-Benz Česká republika.

O skupině Colliers

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) je přední diverzifikovaná společnost poskytující profesionální služby a správu investic. Naše společnost působí v 62 zemích a 17 000 podnikavých profesionálů spolupracuje na poskytování odborného realitního a investičního poradenství klientům. Již více než 27 let přináší naše zkušené vedení s významným vnitřním podílem akcionářů složené roční investiční výnosy ve výši 20 %. S ročními příjmy ve výši 4,1 miliardy dolarů a více než 50 miliardami dolarů spravovaných aktiv společnost Colliers maximalizuje potenciál nemovitostí a reálných aktiv, aby urychlila úspěch našich klientů, našich investorů a našich lidí. Více informací se dozvíte na stránkách corporate.colliers.com, Twitter @Colliers nebo LinkedIn a lokálně na @Colliers_EMEA, LinkedIn a Colliers.cz.