Chystaná oprava potrubí zkomplikuje na několika místech Kroměříže dopravu

Kroměříž (ČTK) - Chystaná oprava plynovodního potrubí zkomplikuje v příštích měsících na několika místech Kroměříže dopravu. Plynárenská společnost Montgas práce zahájí ještě v březnu, týkat se budou Vrchlického ulice, okolních ulic Svatopluka Čecha, Březinova a Kollárova a také sídliště Zachar. Hotové by měly být do konce července. Lidé budou muset kvůli stavbě počítat s omezením při průjezdu a průchodu zmíněnými lokalitami, uvedl v dnešní tiskové zprávě mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Podle vedoucího radničního odboru služeb Lamberta Hanzala plynovod ve Vrchlického ulici a okolí vede v komunikaci. Firma proto podle místostarosty Karla Holíka (ČSSD) po rekonstrukci potrubí část povrchu Vrchlického ulice opraví celý, v části ulice z poloviny. "O opravu druhé poloviny komunikace v této části by se mohlo postarat město. Celá Vrchlického ulice by tak měla nový povrch," uvedl místostarosta.

Naproti tomu na Zacharu bude firma podle Hanzala povinna obstarat jen lokální vysprávky komunikace, neboť plynovod tam vede převážně zelenými plochami. "Práce budou probíhat v ulicích Rumunská, Nitranská a Albertova. O přesném harmonogramu prací má firma povinnost občany bydlící v dané lokalitě informovat, což se samozřejmě týká i prací v ulici Vrchlického a okolí," doplnil Hanzal.