husqvarna

Cheb vyhlásí architektonickou soutěž na nové bazénové centrum

Cheb 21. července (ČTK) - Cheb chce vyhlásit architektonickou soutěž na podobu budoucího bazénového centra ve městě. Měla by být přípravou pro stavbu nového bazénu. Definitivní rozhodnutí o umístění a stavbě chce ale současné vedení města nechat až na dobu po dalších komunálních volbách, řekl ČTK starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM)

"Máme zpracovanou studii vnitřního vybavení bazénu a uspořádání bazénového centra, kterou nám zpracovala renomovaná firma. Tuto studii chceme vzít jako podklad pro následnou architektonickou soutěž, která by měla probíhat někdy v období zimy, kde by architekti dostali toto zadání a zpracovali návrhy na ztvárnění bazénu, které bychom pak mohli předložit veřejnosti," uvedl Jalovec.

Studie vybavení, kterou už město má, řeší zejména to, co by bazénové centrum mělo mít, aby mohlo konkurovat podobným zařízením v okolí. Navrhuje mimo jiné i některé netradiční prvky, například tobogan, který lze sjíždět na nafukovací pneumatice, venku umístěné saunové chatky nebo část bazénu se slanou vodou, který by zasahoval i do venkovních prostor.

Současné vedení města má v umístění nového bazénu jasno, mělo by jít o prostor dnešní zahrádkářské kolonie za sídlištěm Spáleniště. Opozice ale navrhuje i jiné varianty. Vedení města proto nechce do dalších komunálních voleb dělat nevratné změny. Pokud by se totiž se stavbou skutečně začalo, šlo by o jednu z největších investic města za poslední desítky let. Odhadem by mělo jít asi o 300 milionů korun.

Do doby, než se definitivně rozhodne o stavbě nového bazénu, chce město Cheb udržet v provozu stávající městský bazén, který sice už neodpovídá současným požadavkům a jehož provoz je drahý, ale zejména pro školy je stále důležitý. Lidé z Chebu mohou kromě něj zatím využít například moderní AquaForum ve Františkových Lázních, přírodní koupaliště na přehradě Jesenice, ale také bazénová centra v německém pohraničí.