Cime 2 kvartál 2024

Cheb odloží stavbu nového skateparku, cena by byla příliš vysoká

Cheb 24. listopadu (ČTK) - Cheb odloží stavbu nového skateparku ve sportovním areálu na levém břehu Ohře. Nabídková cena ve výběrovém řízení byla příliš vysoká a v situaci, kdy muselo město kvůli nižším příjmům výrazně seškrtat výdaje na příští rok, raději celý projekt posune. ČTK to řekl starosta Antonín Jalovec (VPM).

Vedení Chebu se snažilo záměr stavby skateparku udržet mezi plánovanými výdaji až do posledního kola škrtů. Jenže v první kole výběrového řízení se přihlásila jen jedna firma a ani v opakované soutěži se více zájemců nepřihlásilo. "Skatepark máme projekčně plně připravený. Ale i ve druhém výběrovém řízení se přihlásila jen jedna firma a její nabídka vysoce přesahovala původně odhadované náklady," uvedl Jalovec.

Při přípravě projektu město počítalo s náklady ve výši okolo osmi milionů korun. Při jeho zpracování se pak předpokládaná cena zvýšila na 12 až 13 milionů korun. Nabídková cena ve výběrovém řízení ale přesahovala 18 milionů korun, což bylo pro město v současné situaci nepřijatelné, vysvětlil Jalovec.

Původně se měl začít skatepark stavět už v letošním roce, souběžně s rozšířením atletického areálu, vedle kterého má být. Nyní skatepark vypadnul i z plánovaných akcí na příští rok. Podle Jalovce by jednou z cest, jak hřiště pro skateboarding vybudovat, bylo získání dotace. O to se město bude pokoušet.