husqvarna

Cheb i letos sníží podnikatelům nájem v městských prostorách

Cheb 28. června (ČTK) - Cheb i v letošním roce sníží nájemné podnikatelům, kteří využívají městské nebytové prostory a byli omezení kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Z ročního nájemného jim odpustí 25 procent. Celkově tím radnice podle odhadů přijde asi o tři miliony korun, řekl dnes novinářům místostarosta Chebu Ladislav Hrubý (VPM).

"U slev budou ale výjimky. Sleva se nebude týkat garáží. Dále se to nebude týkat našich organizací. Dojde tak k tomu, že roční předpis nájemného měl být asi 15 milionů korun, přičemž slevou příjem města poklesne asi o tři miliony korun, protože sleva neplatí pro všechny," doplnil Hrubý. Slevu nezískají třeba bankovní domy, které sídlí v městských prostorách.

Podobnou slevu umožnilo město Cheb podnikatelům v městských prostorách i v loňském roce. Loni také obyvatelům města radnice odpustila i poplatky za odvoz a zpracování odpadu.

Podle Hrubého by mělo jít zřejmě o poslední úlevu kvůli protikoronavirovým opatřením. Podotkl ale, že dnes nikdo neví, jestli nepřijde na podzim ještě další vlna nákazy. I přes téměř roční omezování provozu restaurací, obchodů a dalších provozoven město Cheb zatím nezaznamenalo větší počet odchodů podnikatelů z nebytových prostor. Firmy ale dosud využívaly vládní podpůrné programy, které s uvolňováním opatření postupně končí. Záležet tedy bude na tom, jestli se firmám zákazníci nyní vrátí v plné míře.