Komatsu potřebu bagr

Cheb dokončuje přestavbu panelového domu v Dragounské ulici za 22 mil. Kč

Cheb a (ČTK) - Cheb dokončuje částečnou rekonstrukci objektu v Dragounské ulici. V sedmipatrovém panelovém domě, který ještě před několika lety využíval Karlovarský kraj pro služby seniorům, vznikne 24 malometrážních bytů či kanceláře. Rekonstrukce za 22 milionů korun skončí v září, informoval ČTK místostarosta Chebu Pavel Pagáč (VOK).

"V současné době práce finišují, v září by mělo být dokončeno a mělo by dojít k převzetí stavby. Tím pádem začneme objekt obsazovat, ať už jde o 24 malometrážních bytů nebo prostor pro správu sociálních a zdravotních služeb," řekl Pagáč.

V prvním patře domu vzniklo technické zázemí, ve druhém patře už nyní fungují sociální služby Mája, té se stavební práce dotkly jen okrajově. Ve třetím patře se dokončují kanceláře pro pečovatelskou službu a centrální koupelna. Přibudou tam také nové ordinace pro praktické lékaře.

Největší zásahy se týkají čtvrtého, pátého a sedmého patra, kde město buduje malometrážní byty o velikosti 1+1. Vybavené budou novými koupelnami s WC a kuchyňskou linkou, a protože v nich není dostatek místa pro pračku, rozhodla se radnice v objektu postavit ještě centrální prádelnu. Byty budou určené zejména pro seniory. S jejich obsazením se počítá na podzim.

Objekt v Dragounské ulici patří městu, ale ještě před několika lety jej využíval Karlovarský kraj pro služby seniorům. Poté, co se služby přesunuly do objektů kraje, začalo město s postupnou změnou využití domu. Město do něj soustřeďuje sociální služby nebo ordinace. Radnice se v objektu rozhodla vybudovat malé byty, po kterých je ve městě poptávka.