husqvarna

České dráhy dokončí v únoru v Plzni halu na údržbu a opravy vlaků za 200 mil. Kč

Plzeň 10. prosince (ČTK) - České dráhy (ČD) dokončují v Plzni halu pro komplexní údržbu vlaků. Nové depo s kolejemi a dílnami pro údržbu a opravy železničních vozidel přijde na více než 200 milionů korun. Dokončení a předání haly do provozu se předpokládá v únoru, řekl dnes ČTK mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. Moderní údržbové zázemí reaguje na nákupy nových elektrických a motorových jednotek pro regionální dopravu v Plzeňském kraji. V hale bude ale možné provádět opravy a údržbu vozů všech řad, které ČD provozují.

"Udržovat tam budeme především jednotky RegioPanter a RegioShark, ale využijeme ji také při údržbě dalších vozidel deponovaných v Plzni a na západě Čech," řekl náměstek generálního ředitele pro servis a člen představenstva ČD Michal Kraus.

Plzeň se podle Krause stává významným centrem, kde ČD provozují desítky moderních vícevozových jednotek. V regionu už jezdí motorové vlaky řady RegioShark a elektrické jednotky RegioPanter, jejichž řada se od nového jízdního řádu, tedy od neděle 12. prosince, rozroste o 11 dalších souprav pro linku Klatovy - Plzeň - Beroun a další čtyři vlaky už jezdí od poloviny letošního roku na trati Plzeň - Cheb - Karlovy Vary.

Plzeňský kraj objednal na příští rok u ČD vyšší objem železniční dopravy. Regionální osobní a spěšné vlaky ujedou v regionu s novým jízdním řádem o 8,5 procenta víc kilometrů než letos, tedy přes 5,96 milionu km. "Nárůst zajistí zejména nové vlaky na regionální lince P2 Klatovy - Plzeň - Beroun, kde bude postupně nasazeno 11 nových souprav RegioPanter," řekl obchodní manažer oblastního centra ČD Vladimír Kostelný.

Podle Krause dráhy plánují stavbu a modernizaci dalších hal údržby, myček a sanitárních kolejí po celé ČR. Kromě opravárenské haly v Plzni se připravují další moderní zázemí například v Chebu, Českých Budějovicích, Havlíčkově Brodě a Olomouci.