husqvarna

Česká ZDR Investments koupila v Chorvatsku nákupní park v hodnotě 970 milionů Kč

Praha 5. září (ČTK) - Skupina tuzemských nemovitostních fondů ZDR Investments koupila v chorvatské Rijece nákupní park v hodnotě 40 milionů eur (970 milionů korun). První etapa Galerie Bakar o rozloze 30.589 metrů čtverečních byla dokončena letos v dubnu. Druhá etapa maloobchodního parku, ve které vznikne dalších 11.000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy, bude dobudována příští rok. I ta se následně stane součástí portfolia skupiny. Společnost o tom informovala na svém webu. Na transakci upozornil server Seznam Zprávy.

"Tato akvizice posiluje naši pozici na území Chorvatska a přináší do našeho portfolia další velkou nemovitost s vysokou výnosností investovaného kapitálu. Podíl zahraničních nemovitostí našeho fondu pro kvalifikované investory touto akvizicí přesáhl 50 procent," uvedl partner skupiny ZDR Roman Latuske. Společnost vedle České republiky vlastní nemovitosti také v Rakousku, Německu, Chorvatsku a na Slovensku.

Podle firmy je Galerie Bakar na břehu Jaderského moře největším maloobchodním parkem v oblasti Rijeky, sousedních ostrovů a oblasti Gorski Kotar. Plocha se nachází v komerční zóně Kukuljanovo, což byl nejdříve brownfield, který se v posledních letech postupně rozrůstá v industriální a komerční centrum. Celkově tam má vzniknout 10.000 pracovních míst, díky Galerii Bakar nyní do zóny přibylo 350 pracovních míst.

Celkově je má Bakar 15 nájemců, mezi které patří například Interspar, Jysk, Deichmann, Takko, Zoo City nebo Hervis. Projekt byl vybudován rakouskou developerskou skupinou MID-Bau.

Skupina ZDR Investment byla založena v roce 2017 a investuje převážně do komerčních nemovitostí. Hlavně se soustředí na regionální maloobchodní parky diskontního charakteru s významným zastoupením prodejen potravin. Vlastní řadu obchodních domů a supermarketů jako jsou například pražská Arena Chodov, Retail park v Porubě, obchodní centrum v rakouském Voitsbergu nebo logistické centrum v Prešově.