Komatsu potřebu bagr

Česká Třebová plánuje statické zajištění Malé scény

Česká Třebová (Orlickoústecko ) 28. března (ČTK) - Česká Třebová plánuje statické zajištění Malé scény. Její část stojí na nestabilním podloží svahu a na budově se objevují výrazné praskliny. Provoz budovy v Sadové ulici ale omezen není, řekla ČTK starostka Magdalena Peterková (Koalice Pro Českou Třebovou).

"Chceme předejít tomu, aby jej narušená statika nezačala ohrožovat. Připravuje se projektová dokumentace, v rozpočtu jsme na na to schválili peníze," uvedla Peterková. Podle odhadu má statické zajištění stát zhruba 9,5 milionu korun. V druhé polovině letošního roku chce město vyhlásit soutěž na dodavatele prací, opravy skončí v roce 2023.

Malá scéna je samostatně stojící budova, která byla původně určena k provozování loutkového divadla, otevřena byla v roce 1966. Máe sál vhodný pro pořádání divadelních představení, koncertů a velkoplošné videoprojekce, kapacita činí 192 míst k sezení. Během let chátrala a musela být v roce 2002 kvůli havarijnímu stavu jevištní techniky a elektroinstalace uzavřena. V listopadu roku 2006 začala celková rekonstrukce objektu včetně přístavby, stála 15 milionů korun. Opravená budova byla znovu otevřena v září 2007.