Česká Třebová koupí firemní areál pro rozvoj domova seniorů

Česká Třebová (Orlickoústecko ) 6. prosince (ČTK) - Česká Třebová odkoupí nevyužívaný areál firmy Böhm Plast-Technik v sousedství domova seniorů. Kupní cena je 18 milionů korun, transakci dnes zastupitelé schválili, nikdo nebyl proti. Po demolici budov chce město na pozemku vybudovat nový pavilon sociálního zařízení.

Výstavbou pavilonu se zvýší celková kapacita domova o 25 lůžek na 122, další čtyři lůžka budou pro odlehčovací péči. Kolem objektu by mohl být park pro klienty i veřejnost.

Radnice si již nechala zpracovat studii nové budovy. Náklady se předběžně odhadují na 220 milionů korun, kvůli růstu cen stavebních prací a materiálů však budou zřejmě vyšší.Město se bude snažit získat na výstavbu dotaci.

Současný domov seniorů není v dobrém stavu, zvláště pavilon B. Prostory v něm již také nevyhovují současným požadavkům na sociální péči. Budova by po přestěhování klientů zřejmě sloužila jen jako technické zázemí, bude ji ale nutné celkově opravit.

Budova B je z roku 1910 a sídlil v ní chudobinec, vojenský lazaret a chorobinec. Od roku 1947 slouží jako domov důchodců. V roce 1978 k pavilonu B město nechalo udělat přístavbu, funkční je od roku 1980. Druhá budova je z roku 2003.