husqvarna

Česká společnost postaví v SAE hotel v hodnotě 1,9 miliardy korun

Praha 23. listopadu (ČTK) - Česká společnost Preston Capital postaví ve Spojených arabských emirátech čtyřhvězdičkový hotel modulárního typu. Projekt komplexu Sun Beach Hotel Resort v hodnotě 50 milionů dolarů (v přepočtu 1,9 miliardy korun) vyroste na ostrově Al Mardžán. Společnost to uvedla v tiskové zprávě, kterou má ČTK k dispozici.

Výstavba začne v prvním čtvrtletí příštího roku a dokončení je plánované na první čtvrtletí roku 2024. Provozovatelem hotelového komplexu se stal mezinárodní řetězec Earth Hotels

"Soustředíme se na nemovitosti mimo Evropskou unii a projekt ve Spojených arabských emirátech je skvělou příležitostí. Jsme jedinou českou společností, které se do této lukrativní oblasti podařilo vstoupit," uvedl Filip Navrátil, majitel a zakladatel společnosti Preston Capital.

Sun Beach Hotel Resort bude mít 250 apartmánů pro zhruba 500 hostů na celkové ploše 23.000 metrů čtverečních. Osmipatrová stavba vznikne modulárním systémem, jednotlivé díly budou na místo dovezeny a smontovány. Podle společnosti hotel postaví lokální stavební společnost a modulární bloky se vyrábí v Litvě. "Českým investorům dáváme možnost zúčastnit se tendru na dodávky vybavení a interiérů," uvádí Preston Capital.

Preston Capital je česká společnost fungující od roku 2016. Zaměřuje se především na výstavbu investičních nemovitostí na Blízkém východě a obchodní leteckou přepravu. Dceřinými firmami jsou Preston Business, Preston Development, Preston IT a Preston Aviation.