Cime 3 kvartal 2024

Ceny na veletrzích v Brně dostal kotvící systém i kolekce učících věží pro děti

Brno 21. dubna (ČTK) - Kotvící systém pro pracovníky ve výškách a kolekce učících věží pro děti získaly ocenění na Stavebním veletrhu Brno a nábytkářském veletrhu Mobitex na brněnském výstavišti. Pořadatelé ocenění vyhlásili na slavnostním večeru v první den veletrhů.

Zlatou medaili Stavebního veletrhu Brno získal protipádový kotvící systém Alupercha/Alsipercha, který do soutěže přihlásila slovenská společnost Vertemax. Jeho výhodou je, že poskytuje kotvící bod nad hlavou uživatele, který pracuje ve výškách. Systém je snadno přenosný a dobře zabudovatelný při výstavbě a umožňuje využité v pracovním prostoru až 125 čtverečních metrů. "Zároveň se jedná o recyklovatelný výrobek s nízkou ekologickou zátěží i s ohledem na opakovatelnou použitelnost. Vyniká snadnou obsluhou. Jeho přínos spočívá v inovativním přístupu pro zvýšení bezpečnosti práce," uvedli pořadatelé.

Cenu poroty stavebních veletrhů získal modulární systém výstavby dřevostavby Vesper Homes od stavební konstrukce až po vnitřní vybavení, který představila společnost Vesper Frames. Systém z udržitelného ekologického materiálu umožňuje vysokou přesnost výroby, což představuje inovativní přístup v oboru dřevostaveb, který porota ocenila.

Grand Prix Mobitex, tedy hlavní cena nábytkářského veletrhu, byla letos udělena kolekci učících věží pro děti od české společnosti Benlemi. Komise u ní ocenila originální variabilní řešení rozvíjející kreativitu dítěte.

Stavební veletrhy po roční pauze způsobené pandemií koronaviru trvají na brněnském výstavišti až do soboty.