Komatsu potřebuju bagr

Central Group zastavuje prodej bytů Rusům a Bělorusům schvalujícím invazi

Praha 3. března (ČTK) - Developer Central Group se rozhodl až do odvolání zastavit nabídku a prodej bytů ve všech svých projektech občanům Ruska a Běloruska. Výjimku mohou mít pouze ti, kteří se písemně distancují od politiky svých vlád vůči Ukrajině, uvedla dnes firma v tiskové zprávě. Dodala, že uprchlíkům nabízí administrativní komplex v Praze.

Podle zakladatele a šéfa Central Group Dušana Kunovského je odmítnutí agrese důležitější než zisk. "Toto rozhodnutí bude mít pro nás samozřejmě výrazné finanční dopady, protože v projektech nás i všech ostatních developerů v Praze tvoří Rusové nezanedbatelné procento kupujících. Ale důležitější než zisk, je v této krizové době vyjádřit jasné odmítnutí agresivní válečné politiky, která ohrožuje samotnou podstatu naší západní civilizace," řekl Kunovský.

Central Group je okamžitě schopný nabídnout komplex tří komerčních budov o rozloze 12.000 metrů čtverečních nebytových prostor ve Vysočanech v Praze 9 přímo u stanice metra. Nyní jsou bývalé prostory Komerční banky volné a okamžitě k dispozici pro zřízení velkého asistenčního centra pro uprchlíky, uvedla firma.

"Tento náš administrativní komplex jsme nyní nabídli k okamžitému využití veřejným institucím i zavedeným nevládním organizacím, které řeší současnou uprchlickou vlnu. Nyní probíhají intenzívní jednání o jeho nejvhodnějším využití. Komplex jsme připraveni poskytnout zcela bezplatně, a navíc dalšími milionovými částkami přispívat na jeho provoz při řešení současné uprchlické krize," řekl Kunovský.

Central Group uvedl, že v současné době nemá k dispozici dokončené volné byty, které by pro dočasné ubytování uprchlíků mohl nabídnout. Všech zhruba 600 nabídkových bytů v sedmi lokalitách po Praze je teprve ve stadiu výstavby. Dokončené byty jsou vyprodány a nové se kvůli složitému povolování do nabídky dostávají velmi pomalu.