Komatsu potřebu bagr

Central Group postaví 2000 bytů na pozemcích, které letos za 2,5 mld koupil

Praha 16. prosince (ČTK) - Central Group letos v Praze koupil 100.000 metrů čtverečních nových pozemků za více než 2,5 miliardy. Postaví na nich 2000 nových bytů. Vyplývá to z tiskové zprávy developera, kterou má ČTK k dispozici.

Hlavní velkou akvizicí byl nákup brownfieldů v Praze 3 na Jarově a u parku Stromovka v Praze 6 - Bubenči. Pozemky investor koupil také v Hloubětíně a ve Vysočanech v Praze 9. V příštích letech na nich postaví přes dva tisíce nových bytů. Po celé Praze tak nyní Central Group vlastní více než 1,5 milionu metrů čtverečních pozemků a brownfieldů určených na více než 30 tisíc bytů a pro další rok má na akvizice developer připraveny další 2,5 miliardy korun.

Většina peněz letos směřovala na nákup dvou brownfieldů v Praze 3 na Jarově, kde má na ploše původního výrobně-skladovýho areálu vyrůst nová městská čtvrť s více než tisícem bytů. První část o velikosti téměř 15 tisíc metrů čtverečních Central Group získal již letos v červnu. Dokoupením sousedního areálu mezi ulicemi Květinková a Na Jarově nyní plochu zvětšil na dvojnásobek.

K letošní největší akvizici zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský uvedl, že scelení obou částí umožní vytvořit komplexní urbanistický návrh celého území. "Kromě bydlení a prostoru pro obchody, služby a jinou občanskou vybavenost bude i dostatek zeleně pro trávení volného času," uvedl Kunovský s tím, že jde již o třetí velkou lokalitu developera v Praze 3, ve které by rádi nabídli kvalitní a dostupné bydlení. Central Group tu postaví novou mateřskou školu a přímo přes ulici se do budoucna plánuje i nová základní škola.

Developer projektem doplňuje svůj nedaleký projekt Parkové čtvrti, která nabízí nadstandardní bydlení a Centrum Nového Žižkova, kde má Central Group v plánu nabídnout i nájemní bydlení.

Největší akvizicí z hlediska velikosti pozemku byl nákup 57 tisíc metrů čtverečních brownfieldu v Praze 6 - Bubenči. Bývalé papírny zde nahradí bytové domy se zhruba 500 byty. "Jedná se o skvělou lokalitu, která je ideální především pro rodinné bydlení. Jsem si jistý, že o projekt bude obrovský zájem. Bubeneč, jako diplomatická čtvrť v Praze 6, je skvělou adresou,“ uvedl Kunovský.

Projekt se nachází u Císařského ostrova a sousedí se západní částí Stromovky. Bubeneč již několik mateřských a základních škol nabízí, Central Group je ale připraven v rámci projektu pro Městskou část Praha 6 vyčlenit část pozemku pro novou základní školu a velké sportoviště.

Nedaleko metra B Hloubětín v Praze 9, kterou developer označuje za je nejrychleji se rozvíjející část metropole, chce dále Central Group na získaném pozemku vystavět projekt, který nabídne přes 150 bytů. Součástí dvou nových objektů o výšce čtyř a 10 pater budou komerční prostory, ve kterých bude cca 500 metrů čtverečních vyhrazeno pro lékařské ordinace, které v místě nyní sídlí.