husqvarna

CAMS – drtící a třídící systémy s italskými kořeny

Představujeme vám lídra v oblasti plánování a výroby stacionárních, semimobilních i plně mobilních drtících a třídících systémů. Společnost CAMS Srl převzala v roce 2001 čtyřicetileté know-how ve výrobě recyklačních systémů od značky TEM. Od té doby obohatila trh o mnohá inovativní řešení pro agregátní recyklaci stavebního odpadu, asfaltu, betonu a dalších materiálů.

Hned v prvním roce fungování stačila firma CAMS Srl nainstalovat více než 600 recyklačních systémů a okamžitě tak začala figurovat na špici italského trhu. Úspěšný trend se jí díky spolehlivé síti zaměstnanců, prodejců a pečlivě vybraných obchodních partnerů daří udržovat dodnes, kdy se může v celosvětovém měřítku pochlubit více jak dvěma stovkami spokojených zákazníků. Za zmínku stojí také další čísla. V 7 produktových řadách, čítajících celkem 22 modelů, má CAMS Srl přihlášeno přibližně 20 národních a mezinárodních patentů, které jsou výsledkem nepřetržitého vývoje zaměřeného na zlepšení výkonu a spolehlivosti strojů při současném snížení spotřeby i celkových provozních nákladů. Zde pramení náskok před konkurencí. Klíčový je však také nebývale individuální přístup ke každému klientovi.

Nejmodernější výrobní technologie a kvalitu důmyslných systémů CAMS totiž podtrhuje variabilita jejich provedení a s ní i široké spektrum využití v praxi. Firma je schopna finální produkt z výrobního hlediska perfektně přizpůsobit na míru konkrétním potřebám koncového uživatele, který se tak jeho použitím snadno dostává do čela svého odvětví, ať už se zaměřuje na recyklaci kameniva, stavebního či demoličního odpadu, asfaltu, anebo jiných materiálů. Proto je CAMS častou a logickou volbou velkého počtu významných hráčů na trhu.

CAMS vyrábí hybridní, dvouhřídelové či pomaloběžné drtiče, které si hravě poradí jak s drcením stavebního odpadu a asfaltových ker, tak i s různými přírodními materiály. Při zpracování přírodních materiálů oceňují uživatelé vysokou efektivitu a spolehlivost strojů CAMS zejména v případě velmi složitých, znečištěných a jílovitých materiálů. Moderní drtiče navíc vyžadují jen minimální pracovní sílu, neboť jsou zcela automatizované a lze je dálkově ovládat pouze jedním operátorem.

Mezi nejvyšší priority italské společnosti patří minimální ekologická stopa. Vlivu provozu drtičů CAMS na životní prostředí předchází kontinuální intenzivní výzkum, jakožto důležitá součást navrhování nových modelů a výrobních procesů. Právě výše zmíněné hybridní varianty, nabízející kombinovaný provoz s dieselovým i elektrickým pohonem a čistě elektrické modely jsou tím, na čem si značka CAMS zakládá. Výsledkem je výrazné snížení prachových a hlukových emisí, což umožňuje využití dotací poskytovaných za účelem nákupu zařízení pro alternativní pohony.

Na začátek sezóny 2021 chystá tradiční česká firma CRUSH TECH s.r.o. společně se zástupci firmy CAMS Srl předváděcí akcipro zákazníky a další zájemce v Čechách a na Slovensku.Půjde o představení nejmenšího mobilního, kompaktního modelu CAMS 750-2 na pásovém podvozku s výkonem až 80 t/h. Kompaktní model je vybaven hned dvěma patentovanými systémy. Prvním z dvojice originálních systémů je výměnný systém snadné obnovy opotřebitelných zubů na kotoučích hřídele a druhým pak hydraulické nastavení velikosti materiálu na výstupu. Také u ostatních modelů CAMS nalezneme tyto unikátní systémy již ve standardní výbavě. Pro podrobné informace nebozpracování cenové nabídky na stroj přesně podle vašich představ navštivte internetové stránky.

www.crushtech.cz