Komatsu potřebu bagr

Č. Budějovice investují v létě do rekonstrukce tří sportovišť 40 mil. Kč

České Budějovice 2. srpna (ČTK) - České Budějovice investují přes léto do oprav tří sportovišť přibližně 40 milionů korun. Rekonstrukce se týkají sportovní haly, zimního stadionu a plaveckého bazénu. Všechny tři objekty provozuje organizace Sportovní zařízení města České Budějovice. ČTK to řekla mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová.

Největší investice míří na opravu střechy sportovní haly. "Už delší dobu do ní zatékalo a zásah za více než 24 milionů korun byl nutný. Musí se tam kompletně vyměnit střešní plášť a udělat zateplení, elektroinstalace i vzduchotechnika. Teď je hala úplně uzavřená, v provizorním režimu začne fungovat pravděpodobně už koncem srpna," řekl náměstek českobudějovického primátora Ivo Moravec (hnutí Občané pro Budějovice).

Další peníze si pak vyžádala obnova zimního stadionu, kde hraje svá utkání extraligový hokejový klub. "Nové bezpečnostní mantinely stály 3,7 milionu korun a záměrně nejsou pevně ukotveny. Pro bezpečnost hráčů je totiž třeba, aby tam byl v momentě nárazu průhyb a tím se snížila možnost úrazu. Na místě jsou osazena i bezpečnostní plexiskla. Dále bylo opraveno zázemí tribuny, kde má mimo jiné šatnu extraligový klub. Konkrétně šlo o obnovy rozvodů vody a odpadů, elektriky, podlah či vzduchotechniky za 5,9 milionu korun," uvedl Moravec.

Při letní odstávce krytého plaveckého stadionu pak pracovníci vyměnili osvětlení bazénu. Místo starých žárovek instalovali LED diody. "Celý prostor bude lépe a rovnoměrněji nasvícen, protože osvětlení je možné řídit podle intenzity denního světla a samozřejmě největším bonusem je nižší energetická náročnost. Spotřeba nových světel bude na asi 35 až 40 procent těch původních," řekl náměstek. Dodal, že v září navíc začnou revizní práce, které mají zjistit stav střechy plaveckého stadionu.