Komatsu potřebu bagr

Budova radnice v Otrokovicích na Zlínsku se dočká kompletní rekonstrukce

Otrokovice (Zlínsko) (ČTK) - Budova radnice v Otrokovicích na Zlínsku se dočká kompletní rekonstrukce. V objektu na náměstí sídlí kromě části městského úřadu také policie. Práce by měly být zahájeny ještě v říjnu, celkové náklady jsou 44 milionů korun, řekla dnes ČTK mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

"Vzhledem ke stáří a výrazně zhoršenému technickému stavu budovy počítáme s postupnou kompletní rekonstrukcí budovy, která bude spočívat v opravě a zateplení pláště, opravě střechy, dostavbě konstrukcí, rozvodů a dalších," uvedl vedoucí odboru rozvoje města Erik Štábl.

Stavební práce budou rozděleny na dvě etapy. "První v sobě zahrnuje dostavbu terasy ve druhém podlaží. Navážeme na již dříve realizovanou část a dosáhneme kompletního odstranění vad a statických poruch. Zateplení obvodového pláště včetně střechy i výměna oken a dveří přinesou zlepšení energetických vlastností budovy. V přímé návaznosti pak budou upraveny rampy a provedeny související práce. Ve druhé etapě dojde k vnitřním stavebním úpravám," doplnil Štábl.

Na nákladech se bude město podle vlastnických podílů podílet zhruba 60 procenty. Zbytek uhradí policie. Město žádá také o evropskou dotaci, která by mohla činit 7,5 milionu korun.

"Stávající stav budovy nás přiměl přemýšlet o její revitalizaci, kterou nutně potřebuje. Vzhledem k tomu, že objekt není pouze ve vlastnictví města, bylo třeba zahájit jednání se spoluvlastníkem. Podařilo se nám najít společnou řeč, jejímž výsledkem je oprava budovy a její přestavba. Zastavěním nevyužívané terasy se budova přizpůsobí sousedním objektům. Rekonstrukce přinese atraktivnější vzhled, zlepšení technických vlastností, ale i efektivnější využití objektu," uvedla starostka Hana Večerková (ANO).