Cime 2 kvartál 2024

Brno za 40 milionů postaví dva domy se 14 byty pro seniory

Brno 29. listopadu (ČTK) - V Brně dnes začala stavba dvou domů se 14 byty pro seniory. Stát bude přes 40 milionů korun. V tiskové zprávě to uvedl primátorčin náměstek Jiří Oliva (ČSSD). Práce by měly být hotové do konce října příštího roku. Podle Olivy je o seniorské byty velký zájem. ČTK řekl, že bytů pro seniory má město zatím kolem tisícovky a registruje asi 900 čekatelů.

Stavbu zahájilo sdružení společností DPS Bedřichovická-Firesta+DIRS. Objekty budou na volném pozemku, kde dřív stával bytový dům Bedřichovická. Nyní je zbouraný a nahradí ho dvě budovy se 14 byty, společenskou místností a zahradou. "O městské seniorské byty s pečovatelskou službou a sníženým nájemným je velký zájem, a i když jsme jich za poslední rok a půl zkolaudovali přes 120 úplně nových, stále je další masivní výstavba naší prioritou," uvedl Oliva.

Proto podle něj město nyní rychle pokračuje ve stavbě dalších. "V nejbližších letech bychom chtěli dokončit řadu novostaveb se zhruba 200 seniorskými byty. Některé lokality ještě projektujeme, jinde už stavíme," řekl Oliva.

Ve Slatině bude několik bytů bezbariérových, součástí bude společenská místnost pro setkávání a trávení volného času a atrium se zahradou. "Zájemci už nyní mohou podávat žádosti na bytový odbor magistrátu," poznamenal Oliva.