husqvarna

Brno za 127 milionů opraví kanalizaci a vodovod ve třech ulicích

Brno 19. března (ČTK) - V Brně by letos v listopadu měla začít rekonstrukce kanalizace a vodovodu ve třech ulicích ve čtvrti Černá Pole. Uvedla to v tiskové zprávě primátorka Markéta Vaňková (ODS). Náklady jsou skoro 127 milionů bez DPH.

Práce se týkají ulic Krkoškova, Zátiší a části Fügnerovy v úseku mezi Krkoškovou a Merhautovou. Provede je společnost IMOS Brno, rozhodli radní města. Rekonstrukce by měla začít letos 20. listopadu a podle smlouvy potrvá 49 týdnů. Rekonstrukce podle Vaňkové v oblasti mimo jiné zlepší zásobování pitnou vodou.

Podle primátorky je nutné provést především rekonstrukci přívodního vodovodního řadu z roku 1912 v Krkoškově ulici, který je na hranici životnosti. "Případné poruchy by tak mohly ohrozit zásobování pitnou vodou v Brně," poznamenala primátorka. Investice se dotkne téměř 750 metrů kanalizace a více než 1920 metrů vodovodního řadu. Součástí je rekonstrukce 75 kanalizačních přípojek a výměna 70 vodovodních přípojek.

V Krkoškově ulici stavbaři přeloží plynovod a kabely operátorů. "Součástí zakázky je rekonstrukce komunikace včetně chodníků a náhradní výsadba 88 stromů, osazení křovin a další zeleně i vybudování závlahového systému, pítka a dodání mobiliáře," dodala Vaňková.