Cime 2 kvartál 2024

Brno za 120 milionů vybuduje ve Starém Lískovci školku pro 170 dětí

Brno 9. září (ČTK) - Brno postaví v lokalitě Západní brána ve Starém Lískovci novou školku se sedmi třídami pro 170 dětí. Náklady jsou zhruba 120 milionů, řekl ČTK primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj zhruba polovinu nákladů pokryje soukromý investor, který v místě postaví byty. Počet obyvatel se tak zvýší až o 4000, převážně to mají být mladé rodiny.

Školka bude při ulici U Penzionu. "Společnost Ing. Michal Palaščak nejprve vytvoří studii potřebnou pro vydání dalších rozhodnutí, povolení či souhlasů a stanovisek. Poté zpracuje průzkumy a posudky nutné pro přípravu dokumentace pro územní a stavební řízení a také zajistí projektovou dokumentaci a autorský dozor. Za tyto úkony zaplatí město 2,68 milionu korun," uvedl Hladík.

Celková minimální plocha uvažovaná pro areál mateřské školy je 4500 metrů čtverečních. Budova bude mít zelenou střechu. Zázemí tam najde vedení školy, personál a bude tam i kuchyně a jídelna. "Na objekt bude navazovat oplocená zahrada o ploše 1700 metrů čtverečních. Počítá se i s parkovištěm pro 45 aut. Příprava bude trvat dva roky. Se samotnou výstavbou by se mohlo začít v polovině roku 2023," doplnil radní pro školství Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Brno zřizuje 140 školek, do kterých chodí asi 11.500 dětí, a kolem 70 základních škol, které navštěvuje přes 32.000 žáků.