Mercedes

Brno vymění se státem pozemky v hodnotě 313 milionů, schválilo to ministerstvo

Brno (ČTK) - Brno vymění pozemky v hodnotě 313 milionů korun za pozemky, které dosud vlastnil stát. Dlouho připravovanou směnu schválilo ministerstvo financí. Brno získá pozemky na 26 místech, které mimo jiné poslouží pro stavbu bytů. Novinářům to dnes po jednání rady řekl radní pro majetek Jiří Oliva (ČSSD).

"Směna je odsouhlasená, a tím pádem definitivní a může být zapsána do katastru. Každá ze stran do směny vložila pozemky v hodnotě 313 milionů korun. Brno převedlo na stát například pozemek pod justičním areálem v ulici Polní, parkoviště před Krajským soudem v Husově ulici, před Nejvyšším soudem v Burešově a parkoviště za Ústavním soudem na Žerotínově náměstí," uvedl Oliva.

Výměnou Brno získalo pozemky na 26 místech, například pozemky pod vozovnou v Komíně a v areálu Nemocnice Milosrdných bratří, v Komárově v ulici Schwaigrova, kde by mohly v budoucnu vyrůst bytové domy nebo parcely na Černovické terase či v Kohoutovicích. Oliva doplnil, že lokality jsou důležité pro další rozvoj města.