Komatsu potřebu bagr

Brno vybuduje za desítky milionů lávky pro pěší v Králově Poli i Líšni

Brno (ČTK) - Dvě nové lávky pro pěší vybuduje za desítky milionů Brno. Jedna bude přes říčku Ponávku v Králově Poli a druhá v Líšni přes Jedovnickou ulici. Novinářům to dnes řekl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS). Obě lávky zkrátí chodcům cestu a zajistí jejich větší bezpečí.

Radní dnes schválili investiční záměry. Jedna lávka bude v Králově Poli, kde Správa železnic ČR připravuje rozsáhlou rekonstrukci vlakového nádraží. Její součástí bude i prodloužení podchodu pod stanicí. "Tuto část rekonstrukce bude na základě smlouvy financovat Brno. Na podchod se napojí nový chodník a lávka přes Ponávku, která spojí Myslínovu ulici s přednádražním prostorem, kde se nachází uzel městské hromadné dopravy," uvedl Kratochvíl.

Podle něj město bude vše koordinovat se Správou železnic ČR, která by měla zahájit rekonstrukci ve druhé polovině letošního roku. Cesta pro pěší bude dlouhá asi 36 metrů a široká 3,5 metru. Plánovaný rozpočet je 28,6 milionu korun.

Na 35 milionů korun město odhaduje náklady u druhé lávky v Líšni. "Lávka bude sloužit chodcům a cyklistům a bude zcela bezbariérová. Celkově by měla být 50 metrů dlouhá a alespoň čtyři metry široká. Výška průjezdního prostoru bude minimálně 4,8 metru. Vznikne také adekvátní veřejné osvětlení," popsal Kratochvíl. Práce by měly být hotové do roku 2025.