Komatsu potřebu bagr

Brno vybralo správce stavby multifunkční haly, pohlídá průběh prací

Brno 9. června (ČTK) - Radní Brna vybrali správce stavby plánované multifunkční haly na výstavišti. Pohlídá průběh prací, postará se například o zajištění inženýrské činnosti a projektového řízení stavby od fáze realizace až do uvedení stavby do provozu. Magistrát o tom dnes ČTK informoval v tiskové zprávě. Radní také doporučili zastupitelstvu schválit poskytnutí peněžitého vkladu města do základního kapitálu městské firmy Arena Brno. Hala odhadem za 4,5 miliardy korun nabídne přes 13.000 míst pro diváky.

Správcem stavby bude uskupení INVIN, RUBY, INFRAM a CM, které tvoří čtveřice firem. Uspělo s nabídnutou cenou 82,3 milionu korun bez daně z přidané hodnoty, pohlídá průběh a kvalitu prací a také soulad s projektem a povoleními.

"Výběr správce stavby probíhá prakticky souběžně s vyhodnocením nabídek na zhotovitele multifunkční haly. Je tedy logické, že menší a jednodušší zakázka je ukončena dříve. Zároveň to poskytuje jistotu, že poté, co zhotovitele vybereme, nenastanou další zbytečné prodlevy," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Stavba haly tak podle ní bude moct začít co nejrychleji.

Rada také doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí peněžitého vkladu Brna 200 milionů korun do základního kapitálu městské firmy Arena Brno. Firma už dříve vznikla kvůli stavbě haly. "Vklad bude možný až po vydání rozhodnutí Evropské komise o tom, že podpora, která má být této městské firmě v souvislosti s projektem výstavby multifunkční haly poskytnuta, je slučitelná s vnitřním trhem nebo nepředstavuje veřejnou podporu," doplnila primátorka

Hala nabídne zázemí pro pořádání sportovních, kulturních i kongresových akcí. Kapacita bude kolem 13.000 diváků. Objekt bude mít dvě podzemní a šest nadzemních podlaží a nabídne 150 krytých parkovacích stání. Dotaci na ni přislíbila Národní sportovní agentura, u které Brno žádalo 300 milionů korun. Proti hale se postavili Zelení a Žít Brno, podle nichž se kvůli ní město dostane na hranici zadluženosti a nebude mít peníze na další investice jako například stavbu a opravy bytů.