Cime 2 kvartál 2024

Brno-střed umožní restauracím, aby měly do konce roku v provozu zahrádky

Brno 21. října (ČTK) - Městská část Brno-střed letos umožní restauracím, aby měly v listopadu a prosinci otevřené zahrádky. Dosud sezona venkovního posezení končila k poslednímu říjnu. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí radnice Kateřina Dobešová. Letos mají provozovatelé zahrádky zdarma s ohledem na pandemii koronaviru.

Městská část krokem vyhověla žádostem provozovatelů. "Zájem o prodloužení provozu zahrádky projevilo téměř 100 podnikatelů. Restaurační zahrádky se letos stanou součástí adventních trhů například na náměstí Svobod a Zelném trhu. Návštěvníci si budou moct vybrat, zda si koupí občerstvení u stánku na trzích nebo zajdou na některou ze zahrádek," uvedla Dobešová.

Pro zimní zahrádky budou platit jiná pravidla než pro letní. "Provozovatelé na nich budou moci používat ohřívače. Většina provozovatelů chce své zahrádky koncipovat takzvaně na stojáka a počítá i s prodejem teplých nápojů s sebou. Bude zde platit klasická otevírací doba, a to mimo historické centrum do 22:00 a v historickém centru do 24:00," řekla Dobešová.

Provozovatelé tak mají možnost nechat zahrádky v provozu o dva měsíce déle. "Předvánoční posezení s přáteli na vyhřívané předzahrádce oblíbené restaurace nebo kavárny je ve světě běžné a já věřím, že si jej oblíbí i Brňané. Zároveň chceme podpořit naše místní podnikatele v centru města. Restaurační zahrádky mohli provozovat doposud po celý rok 2021 zdarma, teď si mohou přidat dva měsíce navíc,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl (ODS).