Komatsu potřebuju bagr

Brno prodá v elektronické dražbě nevyužitý dům v Hybešově ulici a pozemky

Brno 25. srpna (ČTK) - Brno se chystá v elektronické dražbě prodat nevyužívaný dům v Hybešově ulici spolu s pozemky. Vyvolávací cena je skoro 60 milionů. V tiskové zprávě to uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Podle ní by cena mohla být díky dražbě vyšší. V domě se dřív nacházely vodárny a kanalizace. Je možné ho přestavět i na bytový dům.

Dražbu provede městská společnost CD Coms. "Nabízíme spolu s pozemky nevyužívanou třípodlažní budovu a stejně vysoký dvorní trakt na adrese Hybešova 254/16. Další jednopodlažní přístavek je určen k demolici. Objekt byl zkolaudován v roce 1900. Do března 2016 měla budovu v pronájmu městská společnost Brněnské vodárny a kanalizace, od té doby je prázdná a nevyužívaná," uvedla Vaňková.

Podle studie z roku 2019 je možné objekt přestavět na dům s byty s 18 jednotkami. Podle posouzení oslunění a denního osvětlení by podle města vyhovovalo normám šest bytů, zbylých 12 by muselo sloužit jako ubytovací jednotky. "Nejnižší podání je stanoveno za cenu v místě a čase obvyklou na základě znaleckého posudku z roku 2021 ve výši 59,4 milionu. Elektronické dražby se ukazují jako velmi výhodné, jsem ráda, že je město v tomto volebním období začalo využívat," dodala Vaňková.

Brno loni v první elektronické dražbě vydražilo dva zchátralé bytové domy v ulici Milady Horákové. Vyvolávací cena dvou spojených objektů byla 28,8 milionu korun, v dražbě se ale cena vyšplhala na 131 milionů.