husqvarna

Brno postaví v Tuřanech polyfunkční dům, bude v něm pošta i lékaři

Brno 22. září (ČTK) - Brno postaví v městské části Tuřany polyfunkční dům, kde budou ordinace lékařů, pošta a další provozy. Novinářům to dnes řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Díky tomu se po lékařích uvolní prostor v budově v Rolencově ulici, místo níž vznikne přístavba domova seniorů v blízké Holásecké ulici. Odhadované náklady na polyfunkční dům přesahují 80 milionů korun.

Investiční záměr dnes schválili radní. "Polyfunkční objekt v samém srdci městské části bude sloužit nejen lékařům, ale bude zde také rehabilitace či masáže. Počítá se i se dvěma obchody. Vznikne tak dvoupodlažní objekt s podzemním podlažím a parkováním, který zároveň bude i zajímavým architektonickým prvkem na náměstí," uvedla Vaňková.

Podle ní je stavba polyfunkčního domu prvním krokem k vybudování nového křídla domova pro seniory, které vznikne v místech, kde nyní působí lékaři. Stará poliklinika u domova seniorů se zbourá. Domov seniorů má přes 100 míst, přístavbou odhadem za 160 milionů korun by mělo vzniknout téměř 60 nových míst.

Brno má asi 2000 lůžek v domovech pro seniory, eviduje zhruba stejný počet akutních žádostí o umístění do těchto zařízení. K tomu má ještě asi tisíc bytů pro seniory v domovech s pečovatelskou službou.