Komatsu potřebu bagr

Brno postaví v Králově Poli školku s devíti třídami pro 225 dětí

Brno 7. září (ČTK) - Brno chce postavit v městské části Královo Pole mateřskou školu s devíti třídami pro 225 dětí. Odhadované náklady budou ve stovkách milionů korun, řekl novinářům primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Školka by měla být v prostorách současných tenisových kurtů, pro které se najde jiné místo. Se stavbou školky se orientačně počítá v letech 2024 až 2026.

Radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení. Firma, která z něj vzejde, připraví projektovou dokumentaci a poskytne další služby. Školka by měla být v oblasti ulic Střední, Rybníček a Staňková. "Příprava navazuje na uzavřené smlouvy o spolupráci při výstavbě veřejné infrastruktury. V lokalitě jsou totiž v plánu projekty Rezidenční park Štefánikova a Komplex Augarten," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Projekty nabídnou například byty.

Podle primátorky by měla mít školka devět tříd. "Dále bude obsahovat zázemí pro vedení, pedagogický i nepedagogický personál a školní kuchyni včetně provozního zázemí. Na budovu naváže oplocená zahrada s herními a výukovými prvky," řekla Vaňková. V blízkosti je plánovaný i parkovací dům, který by měl vyřešit otázku umístění vozidel.

Brno zřizuje 140 školek, do kterých chodí asi 11.500 dětí, a kolem 70 základních škol, které navštěvuje přes 32.000 žáků.