Cime 3 kvartal 2024

Brno postaví v Bystrci školku odhadem za 77,5 milionu korun

Brno 2. dubna (ČTK) - Brno připravuje stavbu mateřské školy v městské části Bystrc v lokalitě Nad Dědinou. Předpokládané náklady jsou 77,5 milionu korun, uvedl v tiskové zprávě primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Objekt bude mít čtyři bloky, ve třech budou třídy a v jedné zázemí zaměstnanců. Podle primátorky Brna Markéty Vaňkové (ODS) je v Bystrci dlouhodobě nedostatek míst ve školkách.

Novostavba vznikne na volném prostranství mezi zástavbou a bude složená ze čtyř prolnutých bloků. "Tři z nich budou jednopodlažní a budou pro třídy. Poslední část bude mít dvě podlaží. Bude v ní zázemí zaměstnanců a víceúčelový sál, který může sloužit jako tělocvična," uvedla Vaňková.

První děti by školka mohla přijmout příští rok v létě. Součástí je i úprava zahrady. "Budou tam pobytové plochy, prolézačky, pískoviště, hrací prvky i trasa pro koloběžky. Předpokládané náklady by se mohly pohybovat kolem 77,5 milionu korun. Přesnou částku budeme znát po výběru zhotovitele," uvedl Hladík.

Městská část se bude podíle na financování, maximálně však do výše 13,9 milionu korun. Stavba by mola začít letos v létě. Brno má skoro 140 školek a bezmála 70 základních škol.