Komatsu potřebuju Bagr

Brno plánuje za více než 200 milionů nový most mezi Zbrojovku a Motorárnou

Brno 18. srpna (ČTK) - Brno chce v příštích letech vybudovat nový most mezi bývalým areálem Zbrojovky a Motorárnou Zetor. Uskuteční se urbanisticko-architektonická projektová soutěž, výsledky by měly být příští rok na jaře, řekl dnes novinářům primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Odhadované náklady jsou více než 220 milionů korun, částečně je pokryjí soukromí investoři, kteří mají plány v obou areálech. Stávající mosty v místě zůstanou.

Radní dnes schválili investiční záměr na propojení obou částí přes řeku Svitavu, Kancelář architekta města Brna má zpracovat podmínky pro soutěž. Most propojí městské části Brno-sever a Brno-Židenice. "Bude dlouhý 53 metrů a 28 metrů široký. Nabídne čtyři pruhy, dva budou pro auta, dva pro trolejbusy," uvedl Hladík. Chybět nebude ani cyklostezka a chodník.

Na podobu mostu se uskuteční urbanisticko-architektonická soutěž. "Soutěžní podmínky budou zveřejněné neprodleně po našem schválení, tedy v průběhu listopadu. Lhůta pro podání soutěžních návrhů by měla běžet do začátku února," uvedl radní pro územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Podle Hladíka se naposledy tak velký most stavěl v Brně před 60 lety. "Výběr projektanta formou architektonické soutěže považujeme za nejlepší a nejtransparentnější způsob, jak získat nejen kvalitní návrh, ale i partnera, se kterým následně podepíšeme smlouvu o dílo na zpracování dalších stupňů projektové dokumentace," dodal Hladík.