Cime 2 kvartál 2024

Brno opraví za 65 milionů budovu, kde je kino Scala a Polívkovo divadlo

Brno 2. března (ČTK) - Brno chystá rekonstrukci objektu, ve kterém je kino Scala a z druhé strany Divadlo Bolka Polívky. Novinářům to dnes řekla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Odhadované náklady jsou 65 milionů korun.

Radní dnes schválili zakázku na projektovou dokumentaci. "Bude vypracovaná projektová dokumentace stavebních úprav prostor kina Scala a Divadla Bolka Polívky. Účelem rekonstrukce je, aby upravené prostory vyhovovaly současným požárně-bezpečnostním předpisům, statickým normám i akustickým a technickým standardům pro provoz divadla a kina," uvedla Vaňková.

Připomněla, že obě organizace jsou ve stejné budově, přestože se do každé chodí jiným vchodem z jiné ulice. Do Scaly se chodí z Moravského náměstí, do divadla z Jakubského náměstí. Budovu spoluvlastní město a akciová společnost Dům Scala. Městu patří prostory kina a divadla,které jsou propojené rozvody a nosnými konstrukcemi. Hlediště a jeviště divadla je přímo nad hledištěm kina. Cílem investice je také statické zajištění podlahy divadla, tedy stropu kina, a provedení hlukové izolace tak, aby se divadelní a filmové produkce nerušily. Dále jsou součástí rekonstrukce nové technologie,zázemí a podobně.