husqvarna

Brno nechá zpracovat investiční záměr úprav náměstí Míru, upřesní tak i cenu

Brno 18. května (ČTK) - Zpracování investičního záměru na úpravu a dostavbu náměstí Míru u parku Kraví hora v Brně dnes na svém jednání odhlasovali brněnští radní. Loni se uskutečnila architektonická soutěž, kterou vyhrál návrh Luboše Františáka, investiční záměr má potvrdit úplnost kalkulace k tomuto návrhu. Radní o tom informovali v tiskové zprávě.

Podle návrhu má prostor náměstí doznat výrazných změn, bude stržena současná budova prodejny Brněnka a v sousedícím bývalém vojenském areálu má vzniknout polyfunkční dům. "Při zpracování bude nutná spolupráce se specialisty například při akusticky a prostorově vhodném řešení komunitního centra, s dopravním podnikem při změně vedení tramvajové trati, s architektem i s vlastníky pozemků pod dnešní samoobsluhou, kteří se budou na investici podílet. Získáme tak přesnější představu o technické náročnosti realizace, a hlavně přesnější odhad předpokládaných celkových nákladů, které jsou v tuto chvíli stanoveny na téměř 447 milionů korun včetně DPH," uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Plocha náměstí má být po úpravách rozšířena, pěší kolonáda bude opticky propojená se sousedním parkem. V bývalém vojenském areálu vzniknou dvě propojené budovy. Jedna bude v majetku města a bude v ní komunitní centrum a 38 menšími byty. Stavbu druhé budovy by měla zaplatit Brněnka, která v ní bude mít i obchod a také 17 bytů. V obou budovách mají být podzemní garáže a prostory pro obchody a služby.