Cime 2 kvartál 2024

Brno hledá firmu, která postaví parkovací dům v Šumavské ulici

Brno 6. dubna (ČTK) - Brno začalo hledat stavební firmu, která by do roku 2023 postavila parkovací dům v Šumavské ulici a upravila jeho okolí nejen pro parkování. Zahájení zadávacího řízení dnes schválili brněnští radní, informovali o tom novináře.

"Kapacita parkovacího domu je 411 míst, pro návštěvníky a lidi z okolních administrativních i obytných budov bude k dispozici také venkovní parkovací plocha s kapacitou 202 míst, na ní bude platit zóna B rezidentního parkování," uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

Po dostavbě tak bude na venkovní ploše dvojnásobek parkovacích míst než nyní, kdy jich lidé mohou využívat přibližně stovku. Asfaltovou plochu pro parkování má doplnit zeleň a stromy, u křižovatky ulic Veveří a Pod Kaštany má vzniknout fontána či kašna. Parkovací dům s obsluhou umožní také parkování vozidel na plynový pohon na střeše budovy, pro tento typ automobilů bude vyhrazeno 42 míst, v budově bude umístěna i trafostanice, která umožní instalaci dobíječek pro elektromobily.

Výstavba parkovacího domu a úprava jeho okolí by měla trvat 14 až 16 měsíců, hotovo by mělo být do konce příštího roku. Město předpokládá, že stavba vyjde zhruba na 315 milionů korun, z rozpočtu města půjde na stavbu 86 milionů korun. Dalším investorem stavby budou Brněnské komunikace.