husqvarna

Brno dá 44 milionů navíc na opravy a údržbu silnic a chodníků

Brno 3. září (ČTK) - Městský podnik Brněnské komunikace dostane od města 44 milionů korun navíc na opravy a stavební údržbu silnic a chodníků. Roční objem peněz na běžné údržbu se tak zvýší téměř na 337 milionů, uvedlo v tiskové zprávě tiskové oddělení brněnského magistrátu.

Radní navrhují navýšit finanční příspěvek na opravy a údržby silnic a chodníků v devíti ulicích, musí to schválit zastupitelé. "Je to na Odbojářské, Kohoutovické, Křížkovského, Chodské, Marie Hübnerové, Křižíkově, Věstonické, Žebětínské a Renčově. Částečně se jedná o zvětšení rozsahu prací u již probíhajících oprav, v dalších případech jde o nově zařazené akce," uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS).

Na Odbojářské v Bystrci je nutná sanace pláně pod komunikací a především odstranění havarijního stavu odvodnění, což si dohromady vyžádá přes 12 milionů korun. "Na Kohoutovické dojde na opravu zastávkových ploch a na úpravu zeleně v pásu mezi chodníkem a silnicí za 3,5 milionu, na 2,5 milionu vyjdou opravy chodníků na Křížkovského pod mostem přezdívaným brněnský Karakas," vyjmenovala Vaňková.

Mezi zcela nově zařazené akce podle ní patří oprava společné komunikace pro chodce a cyklisty na ulici Chodské v úseku mezi Šumavskou a Dobrovského, což má stát 5,8 milionu. Na Marie Hübnerové v Řečkovicích se za 1,9 milionu bude provádět údržba chodníku a odstraní se závady v jeho schůdnosti. Na totéž na Křižíkově v Králově Poli je určeno 1,1 milionu korun.

Celkem 17 milionů korun plánují Brněnské komunikace použít na odstranění drobných závad ve sjízdnosti vozovek. „Lokálně budeme řešit různé kaverny, výtluky či poklesy. V plošném rozsahu je ještě letos plánována souvislá údržba povrchů na Žebětínské, Věstonické v Židenicích a Renčově v Řečkovicích," doplnil radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).