Cime 3 kvartal 2024

Brno dá 25 milionů na obnovu dalšího úseku v okolí říčky Staré Ponávky

Brno 1. června (ČTK) - Brno vyčlenilo 25 milionů korun na další etapu obnovy okolí říčky Staré Ponávky. Novinářům to dnes řekl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj je teď místo nevzhledné, je tam neudržovaná zeleň. Tato etapa se týká ulic Kalová, Škrobárenská a Dornych. Díky pracím vznikne park a lidé se budou moct dostat až k říčce. V minulosti už se pracovalo na třech úsecích Staré Ponávky.

Úpravy jsou jedním ze strategických projektů města, uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS). "Z části se plánované úpravy týkají pozemků patřících společnosti CTP Ponávka Business Park, s níž na proměně pracujeme," řekla Vaňková.

Společnost CTP na vlastní náklady zpracovává projektovou dokumentaci až do stavebního povolení a dále se bude finančně podílet na úpravách. "Spolupráce se soukromým subjektem nám v přípravě pomáhá. Společnost se zavázala, že kromě dokumentace podpoří realizaci částkou do výše pět milionů korun," řekl Hladík. Zbylých 25 milionů uhradí město ze svého rozpočtu.

Město peníze pošle podniku Veřejná zeleň města Brna, který stavbu parku o rozloze dvou hektarů zaštítí. Práce by se měly uskutečnit v příštím roce. Zatím se uskutečnila obnova ve třech úsecích toku, a to Parku Mariacela, Soutoku a nyní části Rybářská stezka a Hodonínská.