Komatsu potřebuju bagr

Brno chce vybudovat za 45 milionů novou ulici, spojí Netroufalky s Vltavskou

Brno 23. února (ČTK) - Brno plánuje v lokalitě Západní brány vybudovat novou ulici, která spojí ulice Netroufalky a Vltavská. Novinářům to dnes řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Odhadované náklady jsou 45 milionů korun. V místě připravuje za spolupráce města velkou bytovou výstavbu dceřiná společnost České spořitelny nazvaná Dostupné bydlení České spořitelny.

Radní dnes schválili investiční záměr na vybudování ulice. "Nová komunikace by měla být 240 metrů dlouhá a bude samozřejmě splňovat veškerou skladbu moderní ulice s oboustranným parkovacím místem pro auta, pruhy pro cyklisty vedle chodníku a zeleným pásem se stromy," uvedla Vaňková.

Lokalita je v blízkosti Fakultní nemocnice Brno a univerzitního kampusu. V nezastavěné oblasti Západní brány město ve spolupráci s Dostupným bydlením České spořitelny připravuje velkou výstavbu. "Zásadní výhodou oblasti je vybavenost její infrastruktury. K té bychom chtěli ještě přispět zbudováním páteřní ulice, která spojí Netroufalky s Vltavskou. Odlehčí komunikacím ve Starém Lískovice umožní dopravní obslužnost při nov výstavbě," řekla Vaňková. Dostupné bydlení České spořitelny plánuje vybudovat v Brně stovky bytů odhadem za 1,5 miliardy.