Komatsu potřebu bagr

Brno chce vybudovat v centru základní školu odhadem za 560 milionů Kč

Brno 9. února (ČTK) - Brno chce v Botanické ulici vybudovat základní školu odhadem za 560 milionů korun. Její součástí by měla být kuchyně, víceúčelová hala i venkovní hřiště. Novinářům to dnes řekla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). S nápadem na stavbu přišel podle radního Jaroslava Suchého (KDU-ČSL) Sokol Brno I, který by městu daroval za korunu pozemky. Na oplátku bude moct v odpoledních hodinách využívat plánovanou halu. Stavba by mohla začít v letech 2024 až 2025.

Radní dnes schválili vypracování investičního záměru. "Rádi bychom posílili kapacitu základního školství v centru města. V každém ročníku by byly dvě třídy, z nichž jedna by byla se sportovním a druhá s všeobecným zaměřením. Zřizovatelem by bylo město a navazovat by mělo Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka," uvedla Vaňková.

Investiční záměr bude zahrnovat projekt na výstavbu školy, kuchyně, víceúčelové sportovní haly se zázemím, venkovního hřiště a další související investice, jako přeložky, demolice, přívody vody a elektrické energie a podobně. S návrhem přišla Tělocvičná jednota Sokol Brno I. "Město by díky navrhované spolupráci získalo potřebné pozemky za symbolickou jednu korunu. Na oplátku by členové Sokola mohli využívat novou víceúčelovou halu v odpoledních hodinách a o víkendech," řekl Suchý.

První odhady naznačují náklady na výstavbu 560 milionů korun. Město by chtělo žádat o dotace z národních nebo evropských fondů.