husqvarna

Brno chce v elektronické dražbě prodat čtyři nemovitosti

Brno 23. září (ČTK) - Brno hodlá prodat čtyři nemovitosti v elektronické dražbě. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Vyvolávací cena nemovitostí celkově přesahuje 26 milionů korun. Brno loni prodalo v první elektronické dražbě dva domy v ulici Milady Horákové za 131 milionů.

Radní schválili čtyři smlouvy o provedení elektronické dražby, zajistí ji městská společnost CD Centrum Coms. Mezi realitami určenými k prodej jsou dva zastavitelné pozemky, nevyužívaný bytový dům a pozemek v zahrádkářské kolonii. Nemovitosti jsou lokalitách Zábrdovice, Ořešín, Černovice a Mokrá Hora.

Vyvolávací cena je u všech stanovená podle posudku jako cena obvyklá. Celkově přesahuje 26 milionů korun. Nicméně podle zkušeností město očekává, že by z prodeje mohlo získat více peněz.

Brno loni v první elektronické dražbě vydražilo dva zchátralé bytové domy v ulici Milady Horákové. Vyvolávací cena dvou spojených objektů byla 28,8 milionu korun, v dražbě se ale cena vyšplhala na 131 milionů. Nyní hodlá v dražbě prodat také dům s pozemky v Hybešově ulici nebo pozemky v lokalitě Černá Pole.