Komatsu potřebuju bagr

Brno chce odhadem za desítky milionů postavit v Líšni školku pro 100 dětí

Brno 26. srpna (ČTK) - Brno plánuje v městské části Líšeň výstavbu školky se čtyřmi třídami pro 100 dětí. Odhadované náklady jsou v desítkách milionů korun, řekl dnes ČTK primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Město podle primátorky Markéty Vaňkové (ODS) využije při stavbě i peníze poskytnuté investorem na základě smlouvy o spolupráci. Investor totiž v místě plánuje výstavbu bytových domů. Brno se snaží s investory spolupracovat, aby za jejich finančního přispění vznikala k bytům i občanská vybavenost.

Radní schválili zpracováni investičního záměru na výstavbu školky v Podbělové ulici. "Na nedostatek míst v mateřských školách související s připravovanou bytovou výstavbou v rozvojové lokalitě v Líšni, která povede k nárůstu obyvatel, jsme připraveni reagovat navýšením kapacity předškolního vzdělávání o novou čtyřtřídní mateřskou školu pro 100 dětí," uvedla Vaňková.

Podle ní ji bude stavět město, které k tomu využije finanční prostředky mimo jiné od investorů, kteří mu je poskytnou na základě smlouvy o spolupráci. Už začátkem roku Vaňková uvedla, že město od investorů plánujících například byty dostane kolem 150 milionů na související infrastrukturu jako školky, chodníky nebo parkoviště.

Náklady na stavbu zatím nejsou jasné, více napoví investiční záměr. Navíc se mění cena stavebních materiálů. Podle Hladíka ale bude školka stát desítky milionů korun. Brno zřizuje 65 základních škol a 137 mateřských škol.