Cime 2 kvartál 2024

Brno chce letos v Tuřanech zahájit stavbu domu s pečovatelskou službou a školky

Brno (ČTK) - Ještě letos chce Brno v městské části Tuřany zahájit výstavbu domu s pečovatelskou službou a mateřské školy. Na rozvoji lokality se bude podílet se soukromým investorem, který tam má vybudovat rodinné bydlení. Magistrát dokončuje prováděcí dokumentaci pro výstavbu, řekl dnes ČTK jeho mluvčí Filip Poňuchálek.

Brno v lokalitě Holásky postaví dům s pečovatelskou službou s 84 byty pro seniory, devět z toho bude bezbariérových, a mateřskou školu. "Ve dvoře a vnitrobloku bude zahrada pro odpočinek místních obyvatel. Bydlení je na developerovi. První odhady investice pro město ukazují zhruba na částku 450 milionů korun bez DPH. Upřesní se však s přípravou projektu," uvedl Poňuchálek.

Bytovou výstavbu na svých pozemcích má na starost společnost Komfort, se kterou město před lety uzavřelo memorandum. "Soukromý developer by zde měl postavit dům se 78 byty. Obě stavby budou koordinované a měly by začít ve stejnou dobu," dodal mluvčí.

Po dokončení prováděcí dokumentace bude následovat zadávací řízení na zhotovitele stavby. Radní by jej měli schvalovat v rozmezí zhruba dvou měsíců. Součástí materiálu bude i návrh smlouvy s blíže specifikovanými termíny. Snahou města je zahájit práce v tomto roce, původně však již letos počítalo s kolaudací. O výstavbě v lokalitě se uvažuje déle než 15 let.