husqvarna

Brno chce dát přes 17 milionů na úpravy stadionu pro fotbalovou Zbrojovku

Brno 12. května (ČTK) - Město Brno chce dát 17,4 milionu korun na úpravy stadionu v Srbské ulici, kde by měla hrát příští sezonu fotbalová Zbrojovka první ligu. Za peníze se například vymění travnatý povrch, uvedl v tiskové zprávě radní Brna pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Zbrojovka vede tabulku druhé nejvyšší fotbalové soutěže a má jistý postup.

O investici do stadionu rozhodli brněnští radní, potvrdit to musí zastupitelé. Stadion je města, ale Zbrojovka ho má dlouhodobě v pronájmu. "Letošní sezona je pro brněnské fotbalové kluby nebývale úspěšná. Zbrojovka s přehledem vede tabulku druhé nejvyšší fotbalové soutěže a SK Líšeň také aspiruje na postupovou pozici, a to z aktuálního čtvrtého místa v tabulce," uvedl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

Podle něj se už dříve dohodlo, že v případě postupu líšeňských fotbalistů budou oba týmy hrát na stadionu v Srbské ulici. "Je však nutné provést úpravy a do stadionu zainvestovat, aby splňoval veškeré parametry a mohly se na něm odehrávat i mezinárodní zápasy. Celkově na to vyhradíme 17,4 milionu korun," řekl Hladík.

Kromě výměny travnatého povrchu hrací plochy čekají stadion další úpravy. "Je to dokončení opravy páteřního rozvodu vody pro zavlažování, dílčí opravy hlavní tribuny nebo rekonstrukci toalet. Pořízena bude také potřebná speciální vřetenová sekačka. Nejdříve bude ale na stadionu opraveno osvětlení a zázemí rozšířeno o regenerační vířivku, která je potřebná pro mezinárodní utkání," uvedl Suchý. Dodal, že v polovině června bude Brno hostit zápas hráčů do 21 let mezi ČR a Andorrou.