Cime 2 kvartál 2024

Brno bude žádat Národní sportovní agenturu o 300 milionů na atletickou halu

Brno 2. srpna (ČTK) - Brno do konce srpna podá žádost Národní sportovní agentuře o 300 milionů korun na stavbu atletické haly u univerzitního kampusu. Pokud peníze dostane, může se začít stavět kvůli platnému stavebnímu povolení. Novinářům to dnes řekli primátorčin náměstek Petr Hladík a radní pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). V opačném případě projekt skončí. Hala za 800 milionů, na kterou přidá 100 milionů i kraj, má mít kapacitu 2000 diváků a sloužit pro mezinárodní klání. Atleti halu na jižní Moravě nemají.

Hala má už přes rok stavební povolení, město ale projekt několikrát pozastavilo, protože nemá dostatek peněz. "Připravujeme žádost o dotaci na 300 milionů korun. Pokud je dostaneme, můžeme začít stavět," uvedl Suchý.

Podle něj je termín poslání žádosti do konce srpna. "Když nám stát peníze dá, tak hala bude. Když ne, tak nebude. Zhotovitel čeká do konce roku," řekl Hladík. Zmínil, že později už by se hala nedala postavit s ohledem na zdražování cen stavebních materiálů, které nastaly v důsledku pandemie koronaviru.

Hala má vzniknout mezi ulicemi Netroufalky a Bítešská naproti Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Nabídne 2000 míst pro diváky a 170 parkovacích míst. Má být zázemím pro atlety, kterým chybí na jižní Moravě hala pro zimní přípravu. Hala by měla sloužit i Masarykově univerzitě. Její parametr splňují požadavky pro konání mezinárodních soutěží.