Komatsu potřebu bagr

Brno bude v létě rozkopané podobně jako v předchozích letech

 

Brno 26. května (ČTK) - Brno bude v létě stejně jako v předchozích letech rozkopané a řidiči budou muset hledat objízdné trasy. Zatímco některé stavby budou plynule pokračovat přes letní prázdniny z dřívějších měsíců, chystají se i uzavírky směřované pouze na léto. Opravovat se bude i na některých dálničních úsecích na jižní Moravě, největší komplikace bude opět v Brně na dálnici D1. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Nejhorší situace je v Brně již od jarních měsíců v jižní a jihovýchodní části města. Pokračují totiž dvě velké stavby, jimiž je přestavba souběžných ulic Dornych a Plotní, která omezuje dopravu na velkém městském okruhu kolem Zvonařky. Stejně tak zůstane až do podzimu uzavřený Zábrdovický most. K tomu je uzavřená část ulice Cejl. Přes léto se chystá také uzavření Husovických tunelů a části ulice Otakara Ševčíka, což znamená stažení dopravy do dvou pruhů místo čtyř.

Dále bude v Brně pokračovat oprava dálnice D1 mezi 190. a 194. kilometrem a oprava mostu přes Žabovřeskou, což komplikuje hlavně dopravu z Bystrce do Královopolských tunelů a sekundárně je problém v Komíně a Žabovřeskách.

Do konce července potrvá také oprava výpadovky na Svitavy u královopolského nádraží.

Zatím není zřejmé, kdy začne modernizace dálnice D1 mezi mezi 168. a 178. kilometrem, ale již nyní se opravují mosty na 266. kilometru dálnice D1 a pracovat se zde bude téměř do konce srpna. V červnu začne oprava na dálnici D2 mezi třetím a desátým kilometrem a potrvá až do konce prázdnin. V srpnu má začít oprava mezi 32. a 42. kilometrem a také mezi 48. a 53. kilometrem. V srpnu by měla začít rovněž oprava dálnice D52 mezi 16. a 23. kilometrem.

Na silnicích první třídy se počítá na tahu z Brna do Znojma s pokračováním opravy mostu u Branišovic, kde je kyvadlový provoz. V Lechovicích se na téže silnici bude opravovat most.

Problémy mohou v létě nastat, pokud bude znovu potřeba opravit provizorní most přes Nové Mlýny na silnici do Mikulova.

Úplná uzavírka bude i přes prázdniny na silnici I/55 v Hodoníně, kde se opravují mosty. S několika opravami povrchů se počítá i na silnici I/54 mezi Slavkovem a Blatnicí pod Svatým Antonínkem.

V řadě oprav pokračují i krajští silničáři. Řidiči, kteří si plánují cestu tam, kde pravidelně nejezdí, by proto měli sledovat různé weby s informacemi o dopravě, například web www.dopravniinfo.cz, kde jsou na mapě vyznačeny stavby různých správců silnic s daty i typem omezení.