Cime 3 kvartal 2024

Brněnští radní posunuli termín cenových nabídek na koncertní sál na 1. března

Brno (ČTK) - Termín pro podání cenových nabídek na stavbu Janáčkova kulturního centra (JKC) v Brně je posunutý na 1. března. Původní dnešní termín radní posunuli kvůli dalším doplňujícím dotazům uchazečů na zadávací dokumentaci a kvůli tomu, že město upravilo přílohy smlouvy, uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Výběrové řízení na dodavatele je dvoukolové, z prvního kola vzešly jako zájemci čtyři firmy, které splnily kvalifikační předpoklady. Nyní ve druhém kole tito uchazeči mají podat cenové nabídky, soutěžní cena je 2,4 miliardy korun. "Protože bylo postupně doručeno téměř 100 především technických a vzhledem k plánovanému způsobu využití budovy velmi detailních dotazů na upřesnění zadávací dokumentace, nebylo možné vždy na všechny zareagovat v předepsaném termínu tří pracovních dní," vysvětlila důvod posunutí termínu primátorka Markéta Vaňková (ODS).

JKC bude sloužit jako velký koncertní sál pro Filharmonii Brno, stavba má trvat tři roky. Příprava stavby se táhne mnoho let. Současní představitelé města dříve čelili kritice opozičních zastupitelů i osobností kulturního života za to, že stavbu koncertního sálu odkládali. Filharmonie Brno dosud hraje v Besedním domě, kde nemůže odehrát koncerty v maximálním možném složení.

Hlediště nového sálu má pojmout 1200 lidí a vznikne v proluce mezi Veselou a Besední ulicí. Dříve zde bývalo parkoviště, od roku 2018 jsou zde podzemní garáže, které vznikly jako první etapa stavby. Jelikož však město dosud nedokázalo na stavbu garáží navázat, neparkuje se v nich a jsou zakonzervované.